Hakkımızda

1963 yılında Merhum Ali İhsan TÜRKMEN tarafından TÜRKMEN İnşaat olarak ticaret hayatına başlayan firmamız 1999 yılında Ali İhsan TÜRKMEN'nin vefat etmesiyle, 3 kardeşin bir araya gelerek kurdukları ve isimlerinin baş harflerinden oluşan (Ümit TÜRKMEN, Abidin TÜRKMEN ve Salih TÜRKMEN) ÜSAT, 5 personel ve 18 kalıplık küçük bir makine ile Beton Parke, Bordür ve Su Oluğu üretimine Çanakkale merkezde başlamıştır.

Ekonomiye katkı sağlamak ve istihdam açığını kapatmayı misyon edinen firmamız, tam otomatik makineler ile kaliteyi ve güveni ön plana çıkararak üretim kapasitesini ve kaliteyi arttırmış ve şu anda 1.000.000 m2 üretim kapasitesi 450 personel ile ticari hayatını sürdürmektedir.

Firmamız prefabrik beton ürünleri üretimi ile beraber uygulamasını da bünyesinde barındırdığı Mühendisleri, yıllara yaygın tecrübeli personeli ile yapmaktadır. 

Firmamız üretiminin sevkiyatını sağlamak ve hammadde temini nakletmek üzere 2007 yılında 5 kamyon ile başladığı taşımacılık işini şu anda 12 kamyon, 30 tır ve 55 personeli ile taşımacılık sektöründe de bölgede yerini almış bulunmaktadır.

Çanakkale'de agrega açığını kapatmak üzere 2012 yılında kalker ocağı açmış ve Çanakkale ekonomisine ayrı bir katkı sağlamıştır. Kalker ocağı tesisinde 90 personel ile faaliyette bulunmaktadır. 

2017 yılında Manisa Salihli ilçesinde Bims Blok yapı elemanları ile bünyesine Bims Blok yapı elemanları üretimini katan firmamız, standart ve standart dışı üretimi ile piyasada yerini almak için çalışmalarını sürdürmektedir.

Kaliteyi her aşamada ön planda tutan firmamız Beton Parke Üretimi, Agrera Üretimi ve Bims Blok üretimlerinin her aşamasını modern test cihazıyla, uzman personeliyle kontrol etmektedir. Aynı zamanda Ar-Geçalışmalarında da ağırlık vererek son kullanıcıya daha kaliteli ve kullanışlı farklı ürünler için çalışmalarına devam etmektedir.